Marta Wójtowicz

Usuwanie makijażu permanentnego brwi – Remover PML

Usuwanie makijażu permanentnego brwi – metody i efekty

Makijaż permanentny cieszy się dużą popularnością i coraz więcej kobiet decyduje się na taki zabieg u kosmetyczki. Jest to świetny sposób, żeby poprawić wygląd na dłuższy czas. Makijaż permanentny może utrzymać się na skórze nawet do 3 lat! To duża zaleta i wada jednocześnie, bowiem co w sytuacji, gdy makijaż chcemy usunąć? Warto sprawdzić, jak wygląda usuwanie takiego makijażu i jakie metody stosuje się, aby uzyskać najlepszy efekt.

Jak usunąć makijaż permanentny brwi?

Wraz ze wzrostem popularności makijażu permanentnego rozwinęły się również sposoby jego usuwania. Wyróżnia się kilka metod, które sprawiają, że niezadawalający efekt makijażu szybko odejdzie w zapomnienie. Najczęściej stosuje się metodę laserową, dermabrazje czy głęboki peeling chemiczny (np. Remover PML). Każda z nich ma na celu likwidacje pigmentu – którą jednak najlepiej wybrać? W przypadku brwi warto rozważyć metody mało inwazyjne, które ukryją efekt nieudanego makijażu, ale nie spowodują blizn czy ran na twarzy.

Metoda laserowa

Jednym z częstych sposobów na usunięcie makijażu permanentnego jest zastosowanie lasera chirurgicznego – wiązki światła, która ma na celu wniknięcie w głąb skóry i rozbicie pigment na drobne cząsteczki, które są następne usuwanie z organizmu. To częsta technika usuwania makijażu czy tatuaży, jednak nie jest ona dla każdego. Taki zabieg nie zawsze sprawdza się w przypadku jasnych tuszy (może je wręcz podkreślić) oraz wiąże się z możliwymi powikłaniami takimi jak powstanie blizny przerostowej czy nawet miejscowej martwicy. W miejscu zabiegu może pojawić się ziarniniak czy trudna do zagojenia rana. Dodatkowo jest to metoda dość inwazyjna, dlatego zanim podejmie się decyzje o usunięciu makijażu laserem, warto poszukać alternatyw.

Usuwanie makijażu za pomocą peelingu chemicznego

Jedną z mniej inwazyjnych metod usuwania makijażu permanentnego brwi, acz równie skuteczną, jest PML Remover. To peeling chemiczny zawierający w sobie minerały, które w kontakcie z pigmentem „wypychają” go ze skóry. Dzięki swojej kwasowości i odpowiednio dobranym składnikom pigment zostaje usunięty za skóry w sposób łagodny i bezbolesny.

Bardzo istotne jest, że w żadnym przypadku PML Remover nie podrażnia skóry, dzięki czemu nie ma obaw powstania blizny czy rany w miejscu makijażu. Dodatkowo może być stosowany zarówno przy ciemnym makijażu permanentnym, jak i jasnym (nawet cielistym!). To innowacyjne rozwiązanie, które zyskuje na popularności.

Jaki jest efekt usuwania makijażu permanentnego?

Każda z metod, która jest stosowana do usunięcia makijażu permanentnego, ma na celu całkowite pozbycie się pigmentu ze skóry. Jak szybko zostanie uzyskany ten efekt? To zależy oczywiście i od metody, która zostanie zastosowana, i od samego makijażu (miejsce, ilość i kolor pigmentu), dlatego jest to kwestia indywidualna. Dlatego zanim zapadnie decyzja, jaką metodą usunąć makijaż permanentny brwi, warto skonsultować się z salonami kosmetycznymi czy salonami medycyny estetycznej, które indywidualnie doradzą najlepszy sposób.

Często stosuje się dwie opisane powyżej metody (PML Remover z laserem lub sam peeling chemiczny), dlatego warto szukać salonów, które mają doświadczenie w przeprowadzaniu tego typu zabiegów.

 

 

 

 

 

 

Aktualności

Ostatnie wpisy

Call Now Button