Marta Wójtowicz

Laminacja brwi – wszystko, co musisz wiedzieć!

Laminacja brwi - wszystko, co musisz wiedzieć!

Brwi są dla naszej twarzy tym, czym oprawa dla obrazu. Stanowią ramę, w której zamyka się piękno! Nawet najpiękniejszy obraz nie będzie się jednak prezentować dostatecznie dobrze, jeśli jego rama będzie mało estetyczna. Podobnie jest z naszą buzią i brwiami: jeśli nie będą dobrze wyglądać, będzie miało to wpływ na ogólną prezencję. Laminacja brwi to jeden z tych zabiegów, który pomoże zdyscyplinować włoski, nadać brwiom pożądanego kształtu, a także odżywi je i nabłyszczy.

Na czym polega laminacja brwi?

Laminację brwi wykonasz w niemal każdym gabinecie kosmetycznym. To prosty zabieg, który zapewnia satysfakcjonujące efekty, dlatego jest bardzo popularny. Polega on na:

 

  • nadaniu brwiom pożądanego kształtu – pierwszym etapem jest dopasowanie ich kształtu do twarzy poprzez wyregulowanie ich przy pomocy pęsety lub nici;
  • nałożeniu specjalnego preparatu – który zrywa wiązania w strukturze włosów, a następnie je odbudowuje – dzięki czemu możliwe jest nadanie brwiom nowego kształtu;
  • odżywieniu włosków – ostatnim etapem zabiegu jest aplikacja odżywki na brwi, która wzmocni i nawilży włoski, a także nada im blasku.

 

W przypadku jasnych brwi często dodatkowo farbuje się je, aby dopasować ich kolor do urody. Nie zawsze jest to jednak konieczne i jest to kwestia ustalana indywidualnie z klientką.

 

Choć etap, w którym wiązania siarczkowe we włoskach są zrywane przez preparat, może brzmieć jak bardzo destrukcyjny zabieg, to jednak jeśli zostanie on wykonany prawidłowo, nie ma najmniejszych powodów do obaw. Laminacja jest bezbolesna i nie niesie za sobą ryzyka skutków ubocznych (pod warunkiem prawidłowego wykonania zabiegu i respektowania przeciwwskazań do niego).

Efekty laminacji brwi

Zabieg laminacji brwi jest polecany przede wszystkim tym paniom, które uskarżają się na niezdyscyplinowane, trudne do okiełznania włoski. Laminacja znacznie je zmiękcza, dzięki czemu stają się podatne na stylizację. Stylistka nadaje im określonego, pożądanego kształtu poprzez odpowiednie zaczesanie ich. Jeśli więc dotąd miałaś sztywne, mało podatne na układanie brwi, a włoski “żyły swoim życiem” i pragniesz je zdyscyplinować, to laminacja zdecydowanie jest zabiegiem dla Ciebie!

Laminacja brwi: czy każdy może się jej poddać?

Zasadniczo nie ma wyraźnych przeciwwskazań do laminacji brwi. To zabieg nieinwazyjny i bezpieczny. Warto jednak zdawać sobie sprawę z pewnych potencjalnych efektów niepożądanych, jakie mogą wystąpić w różnych sytuacjach.

Po pierwsze – absolutnym przeciwwskazaniem do zabiegu jest uczulenie na którykolwiek ze składników preparatu stylizującego. Po drugie – jeśli masz bardzo wrażliwą skórę, może ona zareagować podrażnieniem na produkt. Po trzecie – ostrożnie należy podejść do zabiegu w przypadku, gdy brwi są bardzo cienkie i delikatne, ponieważ niesie to za sobą ryzyko ich przesuszenia i podrażnienia skóry.

Aby mieć pewność co do tego, że zabieg zostanie przeprowadzony prawidłowo, wykonaj go u osoby godnej zaufania, w renomowanym gabinecie. Jeśli dotąd nie miałaś wykonywanego tego zabiegu, lepiej zrezygnuj z pomysłu samodzielnego przeprowadzenia go w domowych warunkach przy użyciu gotowych zestawów i udaj się do kosmetyczki, kosmetologa!

Na Topie

powiązane artykuły

Call Now Button