Marta Wójtowicz

Czym jest lifting rzęs i u kogo sprawdzi się najlepiej?

Czym jest lifting rzęs i u kogo sprawdzi się najlepiej?

Dla wielu kobiet istotnym atutem jest ich spojrzenie. Ważną rolę odgrywają w tym rzęsy – im są dłuższe i bardziej podkręcone, tym większą są ozdobą oka. Nie każdy jednak został obdarzony przez naturę naturalnie długimi, gęstymi i zalotnie podkręconymi rzęsami. Nie oznacza to jednak, że trzeba pogodzić się z takim stanem rzeczy! Lifting rzęs to bardzo popularny zabieg kosmetyczny, który w naturalny sposób pięknie podkręca rzęsy. Efekt utrzymuje się nawet przez kilka tygodni. Co warto wiedzieć na temat liftingu rzęs?

Co to jest lifting rzęs i jakie zapewnia efekty?

Nie wszystkie kobiety mogą cieszyć się długimi, gęstymi i podkręconymi rzęsami. Wiele pań narzeka na co dzień na to, że choć są one dość długie, to jednak są proste. Ten problem poniekąd rozwiązuje zalotka, jednak nie każdy chce lub potrafi ją stosować. W dodatku nieostrożne użycie zalotki może nawet poskutkować połamaniem włosków, a w skrajnych przypadkach – nawet ich wyrwaniem! Dlatego wiele kobiet zwyczajnie obawia się używania zalotki.

 

Metodą alternatywną (a przy tym dającą efekt na o wiele dłużej) jest lifting rzęs. To prosty zabieg, który wykonasz w gabinecie kosmetycznym i który zapewni Ci wydłużenie, podkręcenie i zagęszczenie rzęs, które będzie prezentować się bardzo naturalnie. Posiadaczki prostych rzęs nawet o średniej długości mogą przez kilka tygodni cieszyć się efektem dłuższych, podkręconych i po prostu pięknie wyglądających rzęs.

 

Procedura upiększania rzęs w ten sposób jest bardzo prosta i polega na zaaplikowaniu na nie specjalnego preparatu, który umożliwia nadanie im pożądanego kształtu i utrzymanie go. Następnie na górne rzęsy nakładany jest specjalny wałeczek, który nada kształt włoskom. Kolejnym krokiem jest aplikacja preparatu utrwalającego ten kształt.

Czy każdy może wykonać lifting rzęs?

Lifting rzęs nie osłabia struktury włosków – a wręcz przeciwnie (zwłaszcza zabieg keratynowego liftingu): wzmacnia je. Dlatego lifting rzęs może być wykonany także wówczas, gdy włoski są osłabione, np. po ich wielokrotnym zagęszczaniu.

 

Jeśli masz bardzo wrażliwe oczy, to w czasie zabiegu lub po nim mogą (ale wcale nie muszą – to kwestia bardzo indywidualna) pojawić się podrażnienia skóry powiek lub suchość i łzawienie oczu – jako reakcja na preparat używany do liftingu.

Ile kosztuje lifting rzęs i jak długo utrzymuje się efekt?

Lifting rzęs jest zabiegiem stosunkowo niedrogim i dość łatwo dostępnym – bo bez problemu wykonasz go w większości gabinetów, nawet tych niewielkich i z ograniczoną ofertą zabiegów. Cena jest uzależniona od kilku czynników, między innymi od wielkości miasta czy prestiżu gabinetu, w jakim zabieg ma być wykonany. Przeważnie jest to koszt rzędu 160-230 zł.

 

Satysfakcjonujący efekt utrzymuje się zaś nawet przez 4-6 tygodni. Biorąc więc pod uwagę stosunkowo niewielki koszt zabiegu i jego bezpieczeństwo, a także zadowalające efekty, nic dziwnego w tym, że jest tak popularny!

 

Na Topie

powiązane artykuły

Call Now Button