Marta Wójtowicz

Błędy w makijażu permanentnym brwi

Błędy w makijażu permanentnym brwi

Przerzedzone, delikatne lub wypadające brwi muszą być odpowiednio pielęgnowane, by zachować odżywione, zdrowe oraz mocne włoski. Podkreśleniem atrakcyjnego efektu kosmetycznego będzie profesjonalny zabieg w gabinecie linergistki. Makijaż permanentny brwi, bo o nim mowa, może perfekcyjnie zaznaczyć rysy twarzy, a także linię wokół oczu i nosa. Jednak nawet najdrobniejszy błąd jest w stanie zniweczyć efekt końcowy takiej korekty. Czego należy unikać, by uzyskać naturalny rezultat? Oto najczęstsze błędy w makijażu permanentnym brwi.   

Symetryczny makijaż permanentny wokół oczu

Chęć osiągnięcia idealnego obrysu często powoduje, że po wykonanym zabiegu linia włosków przypomina odbicie szablonu. I choć perfekcja jest aż nadto widoczna, nie ma ona wiele wspólnego z naturalnym wyglądem. Makijaż permanentny oczu powinien uwzględniać asymetrię brwi, która jest indywidualną cechą każdej osoby. Dotyczy to zarówno wysokości, jak i grubości aplikowanego barwnika.

Oczywiście zdarza się, że klientki zmagają się z problemem pojedynczych włosków wychodzących poza całościowy zarys brwi. Wtedy odpowiednio wcześniej muszą poddać się depilacji. Nie można jej przeprowadzać tuż przed wykonaniem makijażu permanentnego – mogłoby to doprowadzić do znacznego osłabienia brwi, a w konsekwencji wypadania włosków.         

Makijaż permanentny brwi jednolitej grubości

Kolejnym potknięciem niedoświadczonej linergistki może być nanoszenie identycznej grubości barwnika na całą powierzchnię brwi. Tymczasem nawet swobodnie rosnące włoski są najgęstsze u nasady nosa, by stopniowo i delikatnie przerzedzać się aż do okolicy skroni. Makijaż permanentny brwi mający pozytywne opinie będzie uwzględniał taką charakterystykę. Wszystko po to, by po zabiegu efekt kosmetyczny nie przypominał jednolitej linii narysowanej tanią kredką.

Makijaż permanentny brwi ze zbyt ciemnym barwnikiem

Makijaż permanentny brwi, którego tylko cena jest niższa niż ogólnie przyjęta na rynku, zachęca niektóre osoby do skorzystania z takiej usługi. Jednak takie przekonanie to zazwyczaj pomyłka. Może ona doprowadzić do tego, że błędy w makijażu permanentnym brwi będą bardzo widoczne. Efektem może być chociażby trudność z optymalnym dopasowaniem odcienia pigmentu przez linergistkę. Błędne jest także przekonanie o tym, że zbytnia intensywność świadczy o dobrym makijażu permanentnym brwi. Zawsze trzeba brać pod uwagę typ cery i kolor włosów. 

Makijaż permanentny brwi a gojenie

Należy pamiętać, że poddanie się takiemu zabiegowi wymaga cierpliwej oraz systematycznej pielęgnacji. Najczęściej stosuje się krem nawilżający z witaminą E, przyspieszający regenerację skóry na poziomie komórkowym. Makijaż permanentny brwi potrzebuje czasu na gojenie, które zwykle trwa około 10 dni. Trzeba wtedy unikać: moczenia, drapania, zrywania małych strupów czy opalania w pełnym słońcu.

 

     

Aktualności

Ostatnie wpisy

Call Now Button