Marta Wójtowicz

Makijaż permanentny na lato

Makijaż permanentny na lato – czy to dobry pomysł? Przeczytaj, o czym trzeba wiedzieć!

Przed Tobą wakacyjny urlop? Marzysz, by odprężyć się i odpocząć także od codziennego make–upu? Ale jednocześnie chcesz wyglądać obłędnie nawet w największy upał, na górskim szlaku i tuż po wyjściu z morza? Rozwiązaniem jest makijaż permanentny! Tylko czy można go zrobić latem? Podpowiadamy!

Makijaż permanentny pozwoli Ci cieszyć się piękną i dopracowaną twarzą nawet bez grama makijażu. Co więcej, pomoże także skorygować to czy owo, poprawić (i to bez użycia skalpela) kształt ust czy brwi. 

Makijaż permanentny na lato – dlaczego warto? 

Przyjrzyjmy się zaletom takiego rozwiązania.

  • Codzienne malowanie się latem, zwłaszcza na wakacjach, może być uciążliwe, makijaż permanentny świetnie Ci je zastąpi.
  • To idealne rozwiązanie jeśli spędzasz wakacje aktywnie – długie wycieczki, kąpiele w morzu, zwiedzanie uroczych miasteczek –  z makijażem na stałe będziesz piękna o każdej porze dnia.
  • Po całodziennych aktywnościach będzie Ci trzeba dosłownie chwili, by wyszykować się na wieczorną kolację. Wystarczy kąpiel, dobry nawilżający krem, odrobina zapachu… i gotowe! 
  • Lato to świetna pora, by zrobić sobie detoks od kolorowych kosmetyków. Uwierz mi, Twoja skóra Cię za to pokocha. A makijaż permanentny brwi i ust latem zapewnia dobre samopoczucie bez grama make-upu.

Czy latem można zrobić makijaż permanentny? 

Wiele osób zastanawia się, czy lato to dobra pora na wykonanie makijażu permanentnego. Oczywiście! Musisz tylko wiedzieć o kilku ważnych kwestiach. 

  1. Przez pierwsze dni nie można wystawiać go na słońce ani na działanie wody w morzu, jeziorze czy basenie. Musisz więc wykonać zabieg co najmniej na dwa tygodnie (a najlepiej miesiąc) przed planowanym wyjazdem. Czy można opalać makijaż permanentny? Jeśli nie jesteś bezpośrednio po zabiegu, jak najbardziej tak. 
  2. Makijaż permanentny wymaga często dwóch wizyt – dlatego zrób go odpowiednio wcześnie, a w trakcie urlopu będziesz się cieszyć wymarzonym wyglądem!
  3. Makijaż permanentny brwi czy ust potrzebuje czasu, aby się wygoić. Bezpośrednio po zabiegu będziesz odczuwać pewien dyskomfort. Może się pojawić lekka opuchlizna czy małe strupki. To kolejny argument, by zrobić go odpowiednio wcześnie przed wyjazdem

Jak dbać o makijaż permanentny latem? 

Makijaż permanentny na lato, jak o każdej porze roku, nie wymaga żadnych specjalnych zabiegów pielęgnacyjnych. W trakcie wakacji i wysokich temperatur zatroszcz się szczególnie o nawilżenie twarzy. I koniecznie chroń ją kremem z odpowiednim filtrem! Jeśli o niego zadbasz i zrobisz go odpowiednio wcześnie, makijaż permanentny będzie Twoim najlepszym prezentem na lato.

Aktualności

Ostatnie wpisy

Call Now Button