Marta Wójtowicz

Mity dotyczące odchudzania

MISJA - ODCHUDZANIE

Walka o szczupłą sylwetkę trwa nie od dziś. Planując dietę oraz treningi często popełniamy błędy, przez które utrata wagi nie postępuje według oczekiwań. Co należy zrobić, by skutecznie pozbyć się nadmiernych kilogramów?

Jedzenie o konkretnej porze

Nie liczą się dokładne godziny jedzenia śniadania, obiadu czy kolacji, a suma kalorii jaką spożyjemy w ciągu całego dnia. W celu redukcji wagi, kaloryczność posiłków powinna być mniejsza od dotychczas spożywanych.

Trening jest wystarczający

Aktywność fizyczna jest ważna w pozbyciu się nadmiernej ilości tkanki tłuszczowej. Wpływa na przyśpieszenie metabolizmu. Jednak do osiągnięcia wymarzonego celu, pamiętajmy o prawidłowym odżywianiu.

Eliminacja grup produktów

Eliminacja białka, węglowodanów czy tłuszczu z diety przynosi efekty wyłącznie na krótką metę. Z biegiem czasu organizm będzie sam domagał się tego rodzaju produktów. Stały niedobór ich w codziennej diecie może powodować ból głowy, zmęczenie oraz częste zmiany nastroju.

UNIKANIE POSIŁKÓW

Będąc na diecie często ulegamy nawykowi zmniejszania kalorii w ciągu dnia. Ograniczamy spożycie posiłków, myśląc że wyjdzie nam to na dobre. Wręcz przeciwnie. Ilość przyjmowanych kalorii powinna być dostosowana do wieku, płci oraz ilości aktywności fizycznej. Jeśli unikanie posiłków stanie się nagminne organizm spowolni swój metabolizm, co przełoży się na brak efektów odchudzania.

GŁODÓWKA

Głodówka zdecydowanie nie jest najlepszym rozwiązaniem na utratę zbędnych kilogramów. Bardzo rygorystyczny jadłospis prowadzi do zwolnienia metabolizmu oraz magazynowania tkanki tłuszczowej z energii dostarczanej w postaci pożywienia. Dodatkowo głodówki bardzo często kończą się efektem jo-jo. W momencie jej trwania nie zachodzi proces spalania tłuszczu. Zmniejszająca się masa ciała to wyłącznie efekt utraty nadmiaru wody.

ODCHUDZANIE ZBYT DROGA SPRAWA

Podjęcie decyzji na temat odchudzania obecnie kojarzone jest ze wzrostem wydatków, ponieważ tzw. “superfood” uznaje się za drogie. Jak się okazuje jest to jednak kolejna wymówka oraz próba zrzucenia odpowiedzialności skutecznego odchudzania. Odpowiednie, a przede wszystkim zdrowe odchudzanie nie zobowiązuje do tego, aby spożywać coraz to nowsze produkty jak np. nasiona chia. Można korzystać z również dobrych zamienników, do których należą płatki owsiane czy siemię lniane.

AKTUALNOŚCI

OSTATNIE WPISY

Call Now Button