Marta Wójtowicz

Skuteczne sposoby na poprawę sylwetki: poznaj endermologię!

Skuteczne sposoby na poprawę sylwetki: poznaj endermologię!

Każdy, kto podejmował próbę odchudzania się choć raz, bez wątpienia wie, że nie jest to łatwe wyzwanie. Wymaga sporo pracy, cierpliwości, samodyscypliny i systematyczności w działaniach. Dieta i ćwiczenia nie przynoszą oczekiwanych rezultatów? To, co i w jaki sposób na kogoś zadziała, jest kwestią indywidualną. Jeśli więc redukcja tkanki tłuszczowej idzie Ci opornie, z pomocą przyjdą zabiegi. Jednym z tych często wybieranych jest endermologia.

Jak skutecznie walczyć z nadprogramowymi kilogramami?

Kolejna dieta-cud nie przyniosła żadnych efektów, a wręcz przeciwnie: tylko kolejne rozczarowanie, że rezultaty są niewielkie? Wylewasz hektolitry potu na siłowni, jednak pomimo tego wskazówka na wadze spada bardzo powoli? Przyczyn takiego stanu rzeczy może być kilka. Najczęściej dzieje się tak dlatego, że nie utrzymujemy deficytu kalorycznego.

 

Aby pozbyć się nadmiarowych kilogramów, musisz spalać więcej kalorii, niż spożywasz ich w ciągu dnia. W przeciwnym wypadku stracisz co najwyżej wodę – to właśnie dlatego w ciągu pierwszych kilku dni odchudzania waga spada dość szybko. Jest to jednak tylko chwilowy efekt.

 

Każda forma aktywności fizycznej będzie lepsza, niż jej zupełny brak. Jeżeli jednak w nagrodę za to, że odbyłaś intensywny trening, zjesz zestaw w restauracji fast-food, nie masz co liczyć na efekty. Dostarczysz bowiem więcej kalorii, niż spaliłaś nie tylko w czasie treningu, ale i całego dnia, czym “wyzerujesz” swój wysiłek.

 

Oprócz tego bardzo ważne jest, by:

 

  • pić dużo wody – zalecane minimum to 1,5-2 litry dziennie;
  • unikać posiłków wysoko przetworzonych – dostarczysz pustych kalorii (szybko znów zrobisz się głodna pomimo tego, że takie dania mają sporo kcal, oprócz tego dostarczysz organizmowi niewiele cennych składników odżywczych);
  • jak najwięcej się ruszać – bo wtedy spalasz tłuszcz!

Są jednak takie miejsca na ciele, z których bardzo trudno usunąć tkankę tłuszczową poprzez dietę i ćwiczenia. To przede wszystkim tzw. boczki, ale również wewnętrzna strona ud (w tym fałdka przy kolanach), biodra, ręce czy plecy. W takim przypadku warto skorzystać z zabiegów kosmetycznych, które pomogą w rozrzedzeniu i usunięciu tkanki tłuszczowej. Jednym z nich jest endermologie.

Masaż próżniowy, czyli endermologia – jak to działa?

Endermologia to masaż próżniowy, który wykonuje się w gabinecie kosmetycznym lub medycyny estetycznej. Zabieg polega na przyłożeniu specjalnej głowicy zasysającej fałdki skóry między rolki masujące, a następnie na przesuwaniu jej po wybranych partiach ciała (można masować np. tylko pośladki lub tylko brzuch, albo większe partie ciała – to kwestia preferencji i potrzeb).

 

Dzięki temu, że taki masaż oddziałuje na wewnętrzne i zewnętrzne tkanki skóry, korzyść jest podwójna. Masaż próżniowy pomaga między innymi rozrzedzić tkankę tłuszczową, dzięki czemu:

 

  • ułatwia wymodelowanie ciała – dzięki temu, że tkanka tłuszczowa jest szybciej usuwana z ciała, zwłaszcza z newralgicznych miejsc, z których trudno usunąć ją ćwiczeniami;
  • rozbija grudki tłuszczu – tworzące tzw. pomarańczową skórkę, czyli cellulit.

 

Dodatkowo głęboki masaż stymuluje skórę do odnowy (endermologia przyczynia się między innymi do zwiększenia produkcji kolagenu) a tym samym ujędrnia i wzmacnia ją.

 

Wyraźne efekty są widoczne już po kilku zabiegach, a wykonanie całej serii (zaleca się 10 zabiegów), pozwala zmniejszyć obwody nawet o kilka cm!

Na Topie

powiązane artykuły

Call Now Button