Marta Wójtowicz

Czym jest endermologie i jak działa?

Czym jest endermologia i jak działa?

Szczupła sylwetka to marzenie większości z nas. Jednym udaje się osiągnąć cel bez problemu, inni jednak pomimo nawet dużego samozaparcia nie osiągają wymarzonych rezultatów. Na nasz wygląd składa się wiele czynników i tryb życia – choć jest bardzo istotny – nie jest jedyną kwestią warunkującą to, jak prezentuje się sylwetka. Medycyna i kosmetyka estetyczna oferują wiele rozwiązań wspomagających redukcję tkanki tłuszczowej, detoks organizmu, zmniejszenie widoczności cellulitu i ujędrnienie skóry. Jednym z bardzo popularnych zabiegów jest endermologia. Jest znana również pod nazwą masaż próżniowy. Jakie efekty przynosi endermologia i u kogo sprawdzi się najlepiej?

Gładka i elastyczna skóra? Pomoże w tym masaż próżniowy!

Endermologie to nieinwazyjny zabieg uwielbiany przez setki kobiet. Jest skuteczny (rewelacyjnie wygładza i napina skórę), a przez niektórych uważany również za przyjemny. Wiele kobiet wskazuje na to, że odczucia w czasie zabiegu są miłe i jest to wręcz masaż relaksacyjny. Dzięki temu, że masaż jest dość głęboki, przynosi również ulgę w przypadku bólu mięśni (np. po intensywnym wysiłku fizycznym) i stawów.

Najważniejszą zaletą masażu podciśnieniowego jest to, że oddziałuje na tkankę tłuszczową – również w tych rejonach, które są oporne na efekty ćwiczeń. Do najważniejszych zalet zabiegów endermologii można zaliczyć więc:

  • redukcję tkanki tłuszczowej i cellulitu – komórki tłuszczowe są rozbijane, a następnie tłuszcz jest usuwany z organizmu łącznie ze zbędnymi produktami przemiany materii. Dzięki temu, że masaż można wykonać na praktycznie każdym obszarze ciała, możliwe jest szybkie (efekty widoczne są już po 1 zabiegu!) i skuteczne pozbycie się niechcianych fałdek z tych rejonów, które są najbardziej oporne na ćwiczenia, tj. między innymi wewnętrzna strona ud, biodra, czy obszar pleców tuż pod łopatkami. Również skórka pomarańczowa jest znacznie mniej widoczna;
  • ujędrnienie skóry – masaże ogólnie stymulują skórę, dzięki czemu poprawia się jej wygląd i napięcie. Endermologie pobudza skórę do produkcji kolagenu – a jak wiadomo, ten w największym stopniu odpowiada za jej jędrność;
  • redukcję widoczności blizn i rozstępów – dzięki temu, że skóra zostaje pobudzona do odnowy, widoczność blizn i rozstępów może się zmniejszyć.

Endermologie jest doskonałą metodą wspomagającą efekty diety i ćwiczeń. Wspiera redukcję tkanki tłuszczowej, a także detoksykację skóry.

Jak wygląda zabieg endermologii i komu ten rodzaj masażu jest polecany?

Zabieg jest bardzo prosty i nieinwazyjny. Trzeba przebrać się w specjalny kombinezon (zakłada się go na bieliznę), który chroni skórę przed podrażnieniami mechanicznymi spowodowanymi przesuwaniem głowicy i ułatwia jej płynne przesuwanie po skórze. Do wybranych partii ciała (masaż można wykonywać tylko na wybranych fragmentach, lub na większych obszarach) przykłada się specjalną głowicę, która dosłownie zasysa fałdki skóry.

 

Następnie głowica jest przesuwana po skórze, a podciśnienie oddziałuje zarówno na zewnętrzne, jak i wewnętrzne tkanki skóry.

 

Efekty mogą być widoczne już po 1-3 zabiegach (to indywidualna kwestia), a pełne rezultaty osiąga się po serii 10 zabiegów, wykonywanych najlepiej 2 razy w tygodniu. Endermologia polecana jest każdemu, kto w nieinwazyjny sposób chce ujędrnić i wygładzić skórę, a także pozbyć się nadmiaru tkanki tłuszczowej.

 

Na Topie

powiązane artykuły

Call Now Button