Marta Wójtowicz

EnglishPolishUkrainian

Jak zadbać o sylwetkę jesienią i zimą? Są na to proste sposoby!

Jak zadbać o sylwetkę jesienią i zimą? Są na to proste sposoby!

Okres jesienno-zimowy nie jest łaskawy dla nikogo – i to pod wieloma względami. Ponure, krótkie i zimne dni nie zachęcają do aktywności fizycznej, dlatego sporo czasu spędza się w pozycji siedzącej lub leżącej. Gdy jest zimno, a w dodatku się nudzimy, o wiele chętniej sięgamy również po przekąski. Kumulacja tych czynników sprawia, że w ciągu tych kilkunastu tygodni waga niestety rośnie, cellulit staje się bardziej widoczny, a skóra traci jędrność i zdrowy koloryt. Choć nie jest to czas zachęcający do aktywności fizycznej i dbania o ciało, warto się przełamać – i wypróbować coś, czego nie robiłaś do tej pory. Mowa o zabiegach kosmetycznych, a ściślej: o endermologii. To zabieg bardzo popularny jesienią i zimą.

Czym jest cellulit i dlaczego powstaje?

Cellulit i mało jędrna skóra to spory problem wielu kobiet. Dawniej uważało się, że cellulit dotyka przede wszystkim osoby borykające się z nadmiarem tkanki tłuszczowej, jednak dziś wiadomo, że za skłonność do cellulitu odpowiedzialne są przede wszystkim hormony. Co to jest cellulit? To efekt nierównomiernego, nieprawidłowego rozmieszczenia tkanki tłuszczowej. Prowadzi to do zmian w tkance podskórnej. Jeśli więc uściślić to, czym jest cellulit, można powiedzieć, że zbitą tkanką tłuszczową.

 

Samo smarowanie ciała kremami czy balsamami nie rozwiąże problemu. Konieczne jest wdrożenie działań, które będą oddziaływać bezpośrednio na tkankę tłuszczową. To przede wszystkim aktywność fizyczna i masaże.

Jak nie przytyć w okresie jesienno-zimowym?

Podstawą do tego, by nie przybrać na wadze jesienią i zimą jest pilnowanie ilości spożywanych kalorii. W tym czasie podświadomie częściej sięgamy po przekąski i bardziej kaloryczne dania, nie zwiększając przy tym dawki ruchu. To bardzo szybko owocuje niestety przybraniem na wadze i pogorszeniem wyglądu skóry.

 

Większość daje sobie jednak taryfę ulgową w tym czasie, a wiosną (najczęściej późną, gdy lato jest tuż-tuż) przystępuje do odchudzania. Warto jednak zadbać o to już jesienią i zimą, by w wiosenny i letni sezon wkroczyć z lekkością – i to dosłownie!

 

Rozsądna dieta i aktywność fizyczna powinny być codziennością przez cały rok. Do tego warto dodać zabiegi, które pomogą ujędrnić i napiąć skórę, a także ją wygładzić. Jednym z nich jest endermologia. Cena zabiegu nie jest zaporowa (bo zwykle to mniej niż 100 zł), dlatego jest w zasięgu możliwości wielu osób.

Kiedy warto zdecydować się na endermologię?

Endermologia (inaczej: masaż próżniowy) to jeden z często wybieranych zabiegów przez osoby w różnym wieku. Największą popularnością cieszy się jako metoda na modelowanie sylwetki, redukcję tkanki tłuszczowej, a także na zmniejszenie widoczności cellulitu.

 

Oprócz tego zmniejsza napięcia mięśniowe (co bardzo cenią osoby aktywne fizycznie) oraz stawowe. Na tym jednak nie koniec: endermologia wspiera również oczyszczanie organizmu i poprawia metabolizm.

 

Jeśli więc zależy Ci na wymodelowaniu sylwetki, poprawieniu jej proporcji, wygładzeniu skóry, zmniejszeniu widoczności cellulitu, a także na pozbyciu się tkanki tłuszczowej z newralgicznych miejsc, opornych na ćwiczenia, to zabieg endermologii jest doskonałym wyborem!

 

Jesienią i zimą brakuje Ci motywacji do walki o szczupłą sylwetkę? Postaw sobie zimowe wyzwanie: poprawa wyglądu figury do Sylwestra. Już po kilku zabiegach endermologii zauważysz, że wymodelowanie sylwetki to nie obietnice, a fakty!

Na Topie

powiązane artykuły

Call Now Button