Marta Wójtowicz

Makijaż permanentny ust a wypełniacz

Makijaż permanentny ust a wypełniacz

Pełne, zmysłowe usta są synonimem kobiecości i marzeniem każdej z nas. Nic straconego, jeżeli nie obdarzyła nas nimi natura – współczesna kosmetologia i medycyna estetyczna oferują zabiegi, które mogą ją wspomóc. Z naszego artykułu dowiesz się, jak działają i kiedy warto się na nie zdecydować.

Jak skutecznie skorygować wygląd ust? – sprawdzone sposoby

Zabiegi poprawiające urodę mają nam pomóc poczuć się lepiej we własnej skórze i dodać pewności siebie. Zapewne nie warto z nimi przesadzać. Nie należy ich jednak również demonizować – osiągnięcia kosmetologii i medycyny estetycznej są po to, aby z nich, w umiejętny sposób, korzystać. Zarówno makijaż permanentny, jak i wypełnienie ust to zaawansowane metody poprawy wyglądu o zdecydowanym działaniu. Różnią się efektami – przed zabiegiem powinnyśmy zatem dokładnie określić, jaki cel chcemy osiągnąć.

Makijaż permanentny – i możesz zapomnieć o szmince

Czy zależy ci na tym, aby mieć trwały, estetyczny makijaż ust bez konieczności nieustannego nakładania szminki? Jeżeli tak, makijaż permanentny będzie dobrym rozwiązaniem.

Zabieg ten przypomina robienie tatuażu – za pomocą specjalnego pistoletu z igłą wstrzykuje się pigment pod skórę. Efekt utrzymuje się zwykle ok. 2-3 lat.

W zależności od potrzeb pigment można dobrać w taki sposób, aby uzyskać jedynie naturalne podkreślenie warg lub użyć zastępującego makijaż, intensywniejszego odcienia.

Tą metodą można także nieznacznie skorygować kształt ust.

Wypełnienie kwasem hialuronowym – jędrne i pełne usta

Jego głównym zadaniem jest przywrócić ustom gęstość i objętość. Zabieg polega na wstrzyknięciu pod skórę odpowiedniej dawki właściwego rodzaju preparatu. Dobieramy go w zależności od tego, jaki efekt – powiększenia czy nawilżenia ust – planujemy uzyskać.

Z czasem kwas hialuronowy ulega wchłonięciu i konieczne jest powtórzenie zabiegu. Przeciętnie efekt utrzymuje się od 6 do 14 miesięcy.

Bezpieczeństwo przede wszystkim

Niezależnie od tego, czy zdecydujemy się na makijaż permanentny, czy wypełniacz, wybierzmy gabinet o potwierdzonej renomie. Zasadniczo oba rodzaje zabiegów można wykonać w salonach kosmetycznych. Od jakiegoś czasu toczy się jednak dyskusja, czy wstrzykiwaniem kwasu hialuronowego nie powinien zajmować się wyłącznie personel medyczny, w gabinetach medycyny estetycznej. Bez względu jednak na to, czy zdecydujemy się na usługi lekarza, czy linergistki, wybierzmy osobę, której umiejętności możemy zweryfikować. No i pamiętajmy, że przed wykonaniem usługi powinnyśmy zostać bezwzględnie poinformowane o ryzyku ewentualnych powikłań

Aktualności

Ostatnie wpisy

Call Now Button