Marta Wójtowicz

Lifting i laminacja rzęs

Lifting i laminacja rzęs

Natura nie zawsze obdarza nas długimi i idealnie podkręconymi rzęsami, zaś wiadomo, że te wpływają korzystnie na naszą atrakcyjność zewnętrzną. Zgodnie z obowiązującymi kanonami piękna, kiedy z mody wychodzą już sztuczne wachlarze, warto zdecydować się na zabiegi wzmacniające i odżywiające rzęsy. Mowa tu o liftingu rzęs, kolejną metodą jest też laminacja rzęs. Jak wykonać i jakie efekty dają wymienione techniki? Dowiedz się więcej już teraz.

Lifting rzęs – rzęsy mocne i idealnie podkręcone

Lifting rzęs to zabieg w pełni bezpieczny i nieinwazyjny. Jego efektem jest czasowe podkręcenie włosków, dzięki czemu jest to metoda idealna dla posiadaczek rzęs rosnących w jednej, prostej linii, ale też dla tych, których rzęsy są cienkie i proste. Lifting rzęs przebiega poprzez nakręcenie włosków na silikonowy wałeczek i nałożenie na rzęsy specjalnego preparatu utrwalającego. Efekt utrzymuje się nawet do 8 tygodni. Warto dodać, że ten zabieg nie niszczy włosków, a efekt jest niezwykle naturalny.

Laminowanie rzęs – by wzmocnić rzęsy

Laminacja rzęs to z kolei zabieg regenerujący i odbudowujący rzęsy. Na włoski nakłada się preparat zawierający keratynę, który wzmacnia rzęsy, pogrubia je i nawilża. W efekcie włoski są zagęszczone, mocne, lśniące, czarne i w zdrowej kondycji.

Warto wspomnieć, że zarówno lifting rzęs, jak i laminowanie rzęs nie uszkadza naturalnych włosków, a wręcz poprawia ich stan. Zabiegi nie wykluczają stosowania tradycyjnego makijażu, z powodzeniem można nakładać na rzęsy ulubiony tusz. Najczęściej panie rezygnują jednak z tego procesu, ponieważ efekt laminacji i liftingu jest na tyle okazały, że malowanie rzęs staje się zbyteczne.

W profesjonalnych gabinetach kosmetycznych wykonuje się zabiegi na rzęsy kompleksowo, a w ich skład wchodzi lifiting rzęs, laminacja keratyną, dodatkowa henna rzęs dla pogłębienia koloru oraz lash boost, czyli odżywianie włosków preparatem z kompleksem witamin.

Należy dodać, że tego rodzaju zabiegi nie obciążają włosków, za to wykonywane regularnie (średnio raz na 1,5 miesiąca) wpływają korzystnie na ich wygląd oraz wewnętrzną strukturę. Zarówno lifting, jak i laminowanie rzęs zalecany jest kobietom, których rzęsy są cienkie i słabe oraz tym, których rzęsy zostały uszkodzone długotrwałym przedłużaniem sztucznymi kępkami. Dodatkową zaletą liftingu rzęs i laminacji keratyną jest ich atrakcyjna cena – kompleksowa zabieg wraz z lash boost oraz henną rzęs to wydatek rzędu 130 złotych u mnie w gabinecie.

Aktualności

Ostatnie wpisy

Call Now Button