Marta Wójtowicz

DLACZEGO MAKIJAŻ PERMANENTNY BLEDNIE?

Dlaczego makijaż permanentny blednie?

Stawianie idealnej kreski eyelinerem, symetryczne malowanie brwi czy uzyskanie zadowalającego konturu ust to zadania, które wymagają dużej precyzji i sporej ilości czasu. Osoby, które chcą codziennie nosić na twarzy takie efekty, często decydują się na makijaż permanentny. Ta metoda sprawia, że każdego poranka budzimy się z częściowo wykonanym make-upem. Rezultaty zabiegu nie trwają jednak wiecznie. Jeśli wciąż chcemy cieszyć się efektami, trzeba go regularnie odnawiać. Dlaczego tak się dzieje i jak często trzeba go poprawiać?

Jak długo trzyma się makijaż permanentny?

Makijaż permanentny zanika stopniowo. Zazwyczaj traci do 30% pierwotnego koloru każdego roku. Oznacza to, że widoczne efekty utrzymują się przez 3-4 lata. Jednak już po kilkunastu miesiącach można dostrzec mniejszą intensywność barw. Jeśli więc chcemy zachować widoczne rezultaty, warto odnawiać go raz na rok lub półtora.

Dlaczego makijaż permanentny nie trzyma się na zawsze?

Na trwałość makijażu permanentnego wpływają procesy zachodzące naturalnie w organizmie, a także działania świadomie podejmowane przez klientki, jak na przykład przyjmowanie różnych leków.

Tym, na co nie mamy wpływu, jest wiek. Odpowiada za metabolizm – na starszej skórze reakcje zachodzą znacznie wolniej i rzadziej. Dlatego u pięćdziesięciolatki taki makijaż utrzyma się dłużej niż u dwudziestolatki.

Naturalną rzeczą, która odpowiada za blednięcie makijażu permanentnego, jest złuszczanie się naskórka. Skóra nieustannie pozbywa się starych warstw na rzecz nowych, a wraz z nimi znikają barwniki. Zabiegi takie jak peelingi oczyszczają naskórek i pobudzają jego złuszczanie. Tym samym stopniowo usuwają makijaż permanentny. Są jednak niezbędne dla zachowania zdrowej i estetycznej cery. Inne czynniki, które wpływają na blednięcie, to promieniowanie UV oraz typ cery. Na skórze tłustej, z rozszerzonymi porami, barwniki nie utrzymują się tak dobrze.

Aby makijaż permanentny przyniósł jak najlepsze efekty, warto zadbać o to już na etapie poszukiwania salonu kosmetycznego. W dużej mierze to technika wykonania oraz jakość produktów odpowiadają za jego trwałość.

Czy to dobrze, że makijaż permanentny blednie?

Wiele osób uważa zanikanie makijażu permanentnego za wadę. Warto jednak spojrzeć na to, jak na przestrzeni lat, a nawet miesięcy, zmieniają się trendy makijażowe. Te, które królują dziś, niekonieczne będą tak bardzo podobać się klientce za kilka lat. Możliwość odnowienia efektów jest więc bardzo istotna – zwłaszcza że istnieją różnice w jakości usług poszczególnych salonów kosmetycznych.

Aktualności

Ostatnie wpisy

Call Now Button