Błędy w makijażu permanentnym ust

Wizja nieudanego makijaż permanentny ust spędza sen z powiek wielu kobietom, powstrzymując je niekiedy od wizyty w salonie kosmetycznym. Zobacz, jakie najczęstsze błędy może popełnić lingeristka zajmująca się upiększaniem tej części twarzy.

Makijaż permanentny ust – kolory niewłaściwie dobrane

Kolory ust permanentnych powinny być dostosowane do karnacji skóry klientki, a także odpowiadać jej indywidualnym oczekiwaniom. Zadowolenie z efektu i dobre samopoczucie kobiety „noszącej” makijaż permanentny ust to przecież podstawa.

Tymczasem zbyt jasny lub za ciemny makijaż permanentny może spowodować, że będziesz wyglądać na smutniejszą, a nawet starszą niż w rzeczywistości. Na szczęście tę niekorzystną zmianę można zniwelować, używając barwnika kamuflującego.

Brak próbnego rysunku – błędy w makijażu permanentnym ust

Pamiętaj, że profesjonalna linergistka nigdy nie zrobi Ci makijażu permanentnego ust bez uprzedniego próbnego rysunku i ustalenia z Tobą planu działań. Jeżeli zabrakło u Ciebie etapu konsultacji, najlepiej zmień salon.

Pójście na żywioł w tym przypadku może sprawić, że nie będziesz zadowolona z efektu, który przecież pozostanie z Tobą na dłużej. Warto więc zadbać o to, by wiele czasu poświęcić dobieraniu grubości, kształtu
i koloru ust.

Niehigieniczny makijaż permanentny ust – powikłania

Kolejnym błędem w makijażu permanentnym ust popełnianym przez lingeristki jest niezachowanie odpowiednich standardów higienicznych podczas zabiegu. Gojenie ust permanentnych trwa dłużej niż zwykle? Masz reakcję alergiczną albo chorobę skórną? Przyczyną może być brak stosowania jednorazowych rękawiczek przez osobę wykonującą, sięganie po barwniki niewiadomego pochodzenia czy niedostateczna dezynfekcja narzędzi do makijażu permanentnego.

Call Now Button