Marta Wójtowicz

Czym różnią się między sobą metody makijażu permanentnego brwi?

Czym różnią się między sobą metody makijażu permanentnego brwi?

Modna stylizacja brwi? Oczywiście, że tak. Okazuje się, że na całym świecie wraz z kolejnym sezonem wyznaczane są kanony, zgodnie z którymi nasze brwi mają mieć określony kształt i wygląd. Nie ma zresztą wątpliwości, że to ten akcent twarzy ma wpływ na atrakcyjność zewnętrzną, a nawet wyraz i mimikę. Dzisiaj ogromną popularnością cieszą się brwi permanentne. To dlatego, że dzięki odpowiednio wybranej metodzie można uzyskać ich idealny kształt i zagęszczenie, a efekt jest trwały. Szczegóły prezentujemy poniżej.

Makijaż permanentny brwi – dlaczego warto?

Nie każdą z nas natura obdarzyła idealną linią brwi. Co więcej, wraz ze zmieniającymi się trendami w zakresie naszej atrakcyjności wizualnej wręcz niemożliwym jest zmienianie naturalnie rosnących włosków wedle dyktowanych kanonów. To właśnie makijaż permanentny brwi pozwala uzyskać idealny kontur i zagęszczenie. Nadaje preferowany wyraz całej twarzy, pozytywnie wpływa na głębie spojrzenia, sprawia, że rysy twarzy stają się doskonale symetryczne. Nie ma też wątpliwości, że brwi permanentne to ogromna wygoda, bo przecież ten makijaż jest trwały, niewymagający żadnej dodatkowej ingerencji.

Permanentne brwi – wybrane metody

Panie, które decydują się na permanentne brwi, najczęściej wybierają metodę piórkową, tzw. microblading brwi. Wszystko dlatego, że efekt końcowy jest najbardziej zbliżony do naturalnego. Makijaż wykonywany jest tzw. piórkiem, który wkłuwa się w głąb skóry, precyzyjnie rysując kolejne włoski. Metoda piórkowa świetnie sprawdza się w ramach zagęszczenia naturalnego łuku brwi i nadaniu im idealnego kształtu. Taki makijaż permanentny brwi utrzymuje się mniej więcej 12 miesięcy.

Nieco innym zabiegiem jest metoda włoskowa. Brwi permanentne wykonywane są specjalną maszynką z pojedynczą igłą. Tutaj efekt również może być bardzo zbliżony do naturalnego, natomiast praca profesjonalnej linergistki jest znacznie bardziej zaawansowana. Metoda włoskowa kosztuje więcej, ale jest trwalsza, a efekty utrzymują się nawet 2-3 lata.

Innowacyjną techniką, która nadaje piękny kształt, kolor i zagęszczenie brwi jest makijaż permanentny 3D. To ombre wykonywane metodą cienia, do którego realizacji wykorzystuje się kilka tonacji barwników, by efekt był najbardziej zbliżony do naturalnego.

Bez względu na wybraną technikę, zawsze należy wybierać profesjonalne kliniki, w których brwi permanentne wykonuje doświadczona linergistka z odpowiednimi uprawnieniami. Pamiętajmy, że chodzi przecież o poprawienie atrakcyjności zewnętrznej, a nie oszpecenie twarzy.

 

Aktualności

Ostatnie wpisy

Call Now Button