Błędy w makijażu permanentnym oczu

Makijaż permanentny oczu może być wspaniałą ozdobą twarzy. Optycznie powiększa
i subtelnie podkreśla oko, a dzięki temu wizualnie ujmuje lat. Oczywiście tak działa tylko ten wykonany umiejętnie, natomiast nieudany nie tylko nie ozdobi twarzy, ale jeszcze ją oszpeci. Oto najczęstsze błędy w makijażu permanentnym oczu.

marta wójtowicz

Błędy w makijażu permanentnym oczu – asymetria kresek

Zrobienie dwóch identycznie wyglądających kresek na powiekach wymaga niemałej wprawy. I niestety, o ile kreskę wykonaną zwykłą kredką czy eye-linerem można szybko usunąć, o tyle w przypadku makijażu permanentnego oka nie ma takiej możliwości.

Najczęstsze błędy w zakresie symetrii makijażu to zrobienie dwóch kresek różnej grubości lub uniesionych na końcach pod różnym kątem. To błędy, które ogromnie psują efekt końcowy i bardzo rzucają się w oczy.

Kreski permanentne za grube lub za cienkie

Kolejny defekt to niedobranie grubości kreski do wielkości powieki i oka. Czasem chcąc optycznie je powiększyć, robi się zbyt grube kreski, co wygląda nienaturalnie i nieestetycznie. Ale błędy w makijażu permanentnym oczu obejmują też za cienkie kreski. Niekiedy są na tyle niewidoczne, że panie i tak czują się zmuszone codziennie malować na nich dodatkowe.

Źle dobraną grubość kresek szczególnie wyraźnie widać na dolnej powiece – sztuką jest wykonać je tak, żeby nie wyglądały karykaturalnie. Oczywiście oprócz samej grubości ogromny wpływ na ostateczny efekt ma tu także dobranie właściwego koloru. Zbyt ciemne kreski, zamiast powiększać oko, będą je optycznie pomniejszać.

Makijaż permanentny oczu przy opadających powiekach – źle dobrana kreska

Niestety często wyzwaniem bywa makijaż permanentny oczu o opadających powiekach. By je nieco „otworzyć”, zwykle na górnej powiece przy kącikach zewnętrznych lekko unosi się kreskę do góry. Błędem jest jednak uniesienie jej zbyt wysoko, nierówno lub w złym miejscu. Taka kreska, oderwana od linii rzęs gdzieś w połowie powieki, wygląda bardzo nieprofesjonalnie.

Kreska permanentna cieniowana czy źle wprowadzony barwnik?

Na popularności zyskuje ostatnio kreska permanentna cieniowana. Prawidłowo zrobiona, prezentuje się naprawdę świetnie. Zdarza się jednak, że zamiast świadomego rozłożenia pigmentu dochodzi do jego rozlania. Taki błąd może być wynikiem nieuwagi albo braku umiejętności i powstaje przez zbyt głębokie wprowadzenie pigmentu.

Nieudany makijaż permanentny oczu to coś, czego nie da się łatwo i tanio pozbyć. Dlatego zawsze warto dobrze sprawdzić salon, w którym będzie się go wykonywać.

 

Call Now Button