Bezpieczne stosowanie kosmetyków w trakcie epidemii

Epidemia koronawirusa sprawiła, że o higienie myślimy dziś więcej i częściej. Wg badań możliwość transmisji wirusa przez kosmetyki jest minimalna. Tak czy siak podczas ich używania powinniśmy zawsze dbać o podstawowe zasady higieny. Oto kluczowe zasady bezpiecznego stosowania kosmetyków.

marta wójtowicz

Używaj szpatułki stosując krem w słoiczku

Nie wkładaj palca do kremu – zawsze korzystaj ze szpatułki. W razie jej braku nabieraj produkt dokładnie umytymi dłońmi. Higiena przede wszystkim!

Wybieraj kosmetyki z dozownikiem /pompką

W przypadku produktów płynnych, takich jak żele do mycia rąk czy mydła w płynie, wybieraj kosmetyki w opakowaniach z dozownikiem w formie pompki lub butelki z małym otworem. Pozwoli to na uniknięcie bezpośredniego kontaktu z produktem i uchroni przed jego zanieczyszczeniem.

Często myj akcesoria do makijażu

Także akcesoria, których używamy do makijażu i pielęgnacji wymagają naszej atencji. Wszystkie należy regularnie myć i dezynfekować. Pędzle czy gąbki można czyścić mydłem lub łagodnym szamponem. Przed ponownym użyciem zawsze pozwólmy jednak na dokładne wyschnięcie akcesoriów.

 

Przestań testować kosmetyki (testery) w drogeriach na skórze

Podczas zakupów kosmetyków kolorowych np. szminek, podkładów – nie testujmy ich bezpośrednio na swojej skórze. Możemy użyć do tego papierowych bibułek dostępnych w drogerii.

Nie pożyczaj pomadek/tuszu do rzęs

Nie pożyczaj produktów, które przy używaniu mają bezpośredni kontakt ze skórą, włosami. Nie dziel się takimi kosmetykami, jak szminki czy tusze do rzęs.

Najważniejsze – pamiętaj o myciu rąk

Regularne mycie dłoni wodą z mydłem to absolutna podstawa, która pozwala nam pozbyć się z rąk większości szkodliwych wirusów i bakterii.  Pamiętajmy, że patogeny mogą łatwo przenosić się z naszych dłoni do błon śluzowych nosa, ust czy oczu. A wtedy nie trudno o zakażenie.  Zawsze możemy zastosować żele antybakteryjne/preparaty do dezynfekcji, kiedy mamy ograniczone możliwości umycia rąk. Dbajmy o siebie. Dbając o siebie, dbamy o innych. 

Call Now Button